Stal to jeden z najsolidniejszych materiałów budowlanych. Nic więc dziwnego, że konstrukcje stalowe są wykorzystywane w różnych branżach. Do jakich celów stosuje się je najczęściej? Czy montaż konstrukcji stalowych to wymagające zadnie? Komu je powierzyć?
Konstrukcje stalowe – do jakich celów można je wykorzystać?
Stal uchodzi za jeden z najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych. Jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, a odpowiednio zabezpieczona z powodzeniem radzi sobie w wymagającym środowisku. Nic więc dziwnego, że montaż konstrukcji stalowych to usługa, która cieszy się dużym wzięciem.
Konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, zwłaszcza w budownictwie, gdzie coraz częściej zastępują tradycyjne konstrukcje przy tworzeniu budynków kubaturowych. Pozwalają w stosunkowo krótkim czasie wybudować niemal każdy typ budynku.
Są często wykorzystywane podczas budowy hali magazynowych i produkcyjnych oraz hangarów. W zależności od specyfiki projektu dany obiekt może być ocieplony lub nie, mieć ściany wewnętrzne albo ich nie mieć, być podpiwniczony lub nie, a nawet składać się z kilku kondygnacji. Coraz częściej konstrukcji stalowych używa się też do budowy biurowców, obiektów komercyjnych i zeroenergetycznych osiedli mieszkaniowych.
Co więcej, konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie podczas tworzenia mniejszych obiektów, takich jak:
-
dachy i elewacje,
-
kontenery socjalne,
-
schody, antresole i balustrady
-
odbojnice przemysłowe,
-
drabiny,
-
ogrody zimowe,
-
podesty rozładunkowe,
-
garaże i warsztaty,
-
pawilony.
Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzają się jako więźby dachowe, belki stropowe, ściany działowe i osłonowe czy też ściany oddzielenia ppoż. Są również wykorzystywane podczas modernizacji i rozbudowy już istniejących obiektów.
Montaż konstrukcji stalowych – dlaczego warto go powierzyć specjalistom?
Montaż konstrukcji stalowych to odpowiedzialne i wymagające zadanie. Jego wykonywanie bez doświadczenia byłoby niebezpieczne nie tylko dla monterów, ale również osób użytkujących powstały obiekt. Dlatego warto go powierzyć specjalistom. Fachowcy dysponują nie tylko wprawą, ale i odpowiednimi narzędziami oraz maszynami, które przyspieszają prace i pozwalają ograniczyć ryzyko błędów. Co więcej, profesjonaliści są w stanie podpowiedzieć optymalne rozwiązania konstrukcyjne.
Prace montażowe wiążą się z dużym zagrożeniem dla osób w nie zaangażowanych. Dlatego fachowcy trzymają się uzgodnionego projektu, instrukcji prowadzenia montażu oraz zasad BHP, nie podejmują ryzykownych działań, a także stosują wymagane zabezpieczenia i środki ochrony osobistej. Zanim podejmą się prac, badają ewentualne zagrożenia, które mogą wystąpić w procesie.
Co więcej, fachowcy dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również niezbędnymi kwalifikacjami, m.in. pozwoleniem na pracę na wysokości, uprawnieniami do obsługi maszyny montażowej. Powinni też przejść serię szkoleń, w tym m.in. szkolenie BHP. Wszystko po to, aby zagwarantować najwyższy stopień bezpieczeństwa, a zarazem szybkie tempo pracy.
Konstrukcje stalowe cieszą się coraz większym uznaniem w budownictwie. Są uniwersalne – można je wykorzystać do budowy niemal każdego rodzaju budynku, a także bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Ponadto dla profesjonalnej ekipy monterskiej montaż konstrukcji stalowych nie stanowi większego problemu. Dysponują oni bowiem odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, co przekłada się nie tylko na szybkie tempo pracy, ale i bezpieczeństwo. Dlatego warto im zaufać.